Úložný priestor v pohovke je veľkým plusom

22.07.2019

Úložný priestor v pohovke je veľkým plusom

Prítomnosť úložného priestoru v pohovke je veľmi dôležitá, uvedomujú si to aj výrobcovia

Dizajnovo jednoduchšia, rozmerovo menšia, v porovnaní so sedačkou, je pohovka. Je určená do detských, či študentských izieb a jej úlohou je ponúkať kvalitnú spaciu plochu pre dve osoby. Je neoceniteľná v malých bytoch, kde slúži počas dňa ako sedacia súprava, večer sa jednoducho roztiahne na kvalitnú manželskú posteľ.

Prvoradou úlohou pohoviek je ponúkať kvalitnú spaciu plochu, vhodnú aj na každodenné spanie. Dôležitý je jej rozmer. Ak má pohovka slúžiť dvom osobám, spacia plocha musí mať šírku aspoň 150 cm. Ale len v tom prípade, ak ju plánujeme využívať na každodenné spanie.

Pohovky, ktoré slúžia len na príležitostné spanie majú vo väčšine prípadov prepracovanejší a modernejší dizajn.

Úložný priestor sa nachádza vo väčšine pohoviek. Pohovky s úložným priestorom sú vyhľadávanejšie, ako tie, ktoré ho nemajú. 

Kde by ho mali výrobcovia umiestniť, ako pod sedacou časťou. Úložný priestor má dostatočné rozmery a zmestia sa do neho paplóny a vankúše prislúchajúce užívateľom pohovky.

Moderná pohovka s úložným priestorom

K úložnému priestoru sa dostane užívateľ vysunutím sedacej časti do priestoru. Hĺbka ako aj šírka úložného priestoru je menšia, ako celkové rozmery sedacej časti pohovky. Spacia plocha vznikne sklopením operadla.

Pohovka s úložným priestorom a ktorá je vhodná na každodenné spanie je praktickým kusom nábytku. Ocenia ho predovšetkým dospievajúce deti, ale ako sme spomínali, neoceniteľná je v malých bytoch. Rozkladacie pohovky nachádzame aj v ubytovacích zariadeniach, na chatách. Slúžia a označované sú ako prístelky.

Ak môžeme poradiť, vyberte si určite pohovku s úložným priestorom. Je ukrytý vo vnútri pohovky a ponúka priestor na odkladanie všetkých lôžkovín. Jednoducho sa k úložnému priestoru dá dostať. Pohovky, ktoré majú mechanizmus automat, sa jednoducho rozkladajú. Pri ich vysúvaní nedochádza k poškodeniu podláh, pretože sedacia časť sa vysúva ako keby vytvárala poloblúk. Tento mechanizmus navyšuje cenu pohoviek, preto pohovky s týmto mechanizmom nepatria medzi cenovo najlacnejšie. Odporúčame Vám pohovky s týmto mechanizmom, zvlášť, ak plánujeme pohovku využívať na každodenné spanie a tým rozkladanie pohovky bude na dennej báze.

Kvalitnú ponuku pohoviek nájdete tu:

Autor: Ivana zo super-pohovky.sk

ZmY5MT